Приветствую Вас Гость!
Среда, 17.07.2019, 04:37
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Наш опрос

Пользовались ли вы услугами Третейского суда?
Всего ответов: 34

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Поиск

Календарь

«  Июль 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архив записей

Друзья сайта

ПРОБЛЕМИ

МИ ВИРІШИМО ВАШУ ПРОБЛЕМУ З НЕПОВЕРНЕНИМИ КРЕДИТАМИ ТА НЕДОБРОСОВІСНИМИ ПОКУПЦЯМИ ТОВАРІВ В РОЗСТРОЧКУ

 

         Продаж товару у кредит або з розстроченням платежу є найбільш розповсюдженою форму торгівлі на сьогодні. На жаль, покупець, який набув такий товар не завжди добросовісно відноситься до виконання своїх обов’язків і не виконує грошові зобов’язання, не здійснює повернення отриманого майна.  

 

ЩО Ж РОБИТИ СУБ’ЄКТАМ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ТАКІЙ СИТУАЦІЇ?

 

         Звісно, можна звернутись до Суду загальної юрисдикції, отримати в кращому випадку (з урахуванням бюрократії, завантаженості судів, з’явлення покупця до суду, апеляцій, касацій та іншого) рішення через 1-2 роки при, цьому:

-         втративши час, як наслідок - знецінення предмету спору.

-         витративши гроші на юридичну допомогу, сплату судового збору, транспортні витрати та інше.

-        втративши можливість виконати Ваше рішення, оскільки пройшло багато часу, що призвело до відчуження покупцем всього майна.

 

В результаті Ви не тільки не відшкодуєте завданої Вам шкоди, а і втратити ще більше, захищаючи Ваші права.

 

 

ЯКИЙ Ж ВИХІД З ЦІЄЇ КАБАЛИ?

 

ЗВЕРНУТИСЬ ДО ПОСТІЙНО ДІЮЧОГО ТРЕТЕЙСЬКОГО СУДУ ПРИ ТБ„ДНЕПРОФОРВАРД”

 

Діяльність третейського суду регламентована Законом України „Про третейські суди” та регламентом конкретного суду.

         Так, якщо ви включили в свої звичайні договори (купівлі-продажу, надання послуг, виконання робіт) „третейське застереження” нашого суду, то розгляд спору буде обов’язковим для сторін в порядку третейського судочинства. Намагання сторони перевести спір в суд загальної юрисдикції з метою затягування справи стане неможливим ( статті 17, 122, 130, 205, 207 Цивільного процесуального кодексу України).

 

     При укладанні договору застави (§ 6 Глави 49 ЦК України), або купівлі-продажу товару в кредит (стаття 694 ЦК України), Ви маєте право накласти обтяження на предмет зазначених договорів в порядку, передбаченому Законом України „Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”.   

Наслідком таких дій є можливість відшкодування своїх вимог за рахунок предмету договору застави.

Закон передбачає можливість передачі речі боржником в рахунок задоволення вимог кредитора, в такому випадку питання буде знято.

 

Однак, що робити коли боржник не віддає обтяжене майно або недостатня вартість цього майна для задоволення вимог кредитора?

 

Частина 3 статті 28 ЗУ „Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” передбачає, що якщо боржник не виконає вимог кредитора щодо передачі предмета обтяження, звернення на таку річ здійснюється на підставі рішення суду.

 

І знов ми зустрічаємось з бюрократію, завантаженістю судів, залежності від з’явлення боржника до суду, апеляцій, касацій, тощо, в такій ситуації Ви отримуєте рішення через 1-2 роки.

 

Звернувшись же до Третейського суду при ТБ „Днепрофорвард” Ви отримаєте рішення суду, що ЗУ „Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” прирівнюється до рішення судів загальної юрисдикції (стаття 2 Закону)  не пізніше 10 днів, яке вступає в законну силу з моменту його проголошення та не підлягає оскарженню (стаття 51 ЗУ „Про третейські суди”) і яке може бути винесено незалежно від того з’явився відповідач за викликом чи ні (стаття 41 ЗУ „Про третейські суди”).

 

Отже, у Вас виникає правова підстава, надана законом, звернути стягнення на заставлене майно. Якщо Ви не бажаєте зустрічатись з відповідачем, Ви маєте можливість отримати виконавчий лист в порядку передбаченому статтею 56 ЗУ „Про третейські суди”,  а саме  звернутися до суду загальної юрисдикції, який не здійснює ревізію рішення третейського суду, а лише перевіряє, що суддя не був заінтересованою стороною і рішення прийнято в межах угоди та після цього видає виконавчий лист.  Строк видачі листа не перевищує 15 днів (стаття 56 ЗУ „Про третейські суди”). Видача виконавчого листа з урахуванням бюрократії та завантаженості судів може бути затримано до 1-2 місяців.

 

Водночас, Ви маєте можливість не зв’язуватись з бюрократичними установами.

Так, законодавством встановлюється:

Стаття 19 Цивільного кодексу України встановлює, що особа має право на самозахист свого цивільного права або інтересу.

Стаття 317 Цивільного кодексу України встановлює, що власник володіє, користується і розпоряджається своїм майном.

Стаття 387 Цивільного кодексу України встановлює, що власник має право витребувати від особи, що незаконно заволоділо її майном, це майно.

 Стаття 25 ЗУ „Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” передбачає порядок реалізації обтяженого предмета за рішенням суду, а саме вказуються заходи щодо забезпечення збереження обтяження, спосіб реалізації обтяженого предмета.

 

Отже, із наведеного випливає, що особа, право якої порушено, з отриманням рішення суду (в тому числі і третейського) має право витребувати,  володіти, користуватись та розпоряджатись майном, на яке вона набула право власності, захищаючи при цьому своє право власності від боржника. ІНШИМИ СЛОВАМИ ВИ ОТРИМАЄТЕ МОЖЛИВІСТЬ САМОСТІЙНО ВЧИНЯТИ ДІЇ ЩОДО СВОГО МАЙНА.

 

Схожий порядок захисту прав кредитора може бути здійснений і щодо нерухомого майна (Закон України „Про іпотеку”)

 

ЩЕ ОДНІЄЮ ПРОБЛЕМОЮ НЕПОВЕРНЕНИХ КРЕДИТІВ ТА НЕДОБРОСОВІСНИХ ПОКУПЦІВ Є НЕДОСТАТНЯ ВАРТІСТЬ ЗАСТАВЛЕНОГО МАЙНА,  ЯКА НАВІТЬ ПРИ ДОБРОВІЛЬНІЙ ПЕРЕДАЧІ НЕ ПОГАСИТЬ ВСІХ ВИТРАТ.

 

 Так, нараховані відсотки, неустойка, витрати на правову допомогу, витрати пов’язані зі зверненням до суду іноді значно перевищують вартість вимоги, або дорівнюють їй. ОТРИМАННЯ ЇХ ВІДШКОДУВАННЯ МОЖЛИВО ЛИШЕ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ І ВИКЛЮЧНО ЗА РАХУНОК ІНШОГО МАЙНА БОРЖНИКА.

 

Для вирішення окресленої проблеми ви знов маєте можливість звернутись до Суду загальної юрисдикції, отримати в кращому випадку (з урахуванням бюрократії, завантаженості судів, з’явлення покупця до суду, апеляцій, касацій та іншого) рішення через 1-2 роки.

 

ЗВЕРНУВШИСЬ ЖЕ ДО ТРЕТЕЙСЬКОГО СУДУ ПРИ ТБ„ДНЕПРОФОРВАРД”, ВИ:

1. Протягом 1-2х днів з дня подачі заяви отримаєте можливість накласти арешт на майно боржника, в тому числі на транспортні засоби, нерухоме майно, що не дозволить їх відчуження і буде гарантом відшкодування завданих вам збитків та психологічним впливом на боржника, який замислиться над своїми діями. (стаття 37 ЗУ „Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” та п.2.1.2 статті 2 Положення "Про Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна")

2. Справа буде розглянута протягом строку, що не перевищує 10 днів.

3. Отримаєте можливість виконати рішення за допомогою Державної виконавчої служби не пізніше 1-2 місяців (стаття 56 ЗУ „Про третейські суди”).

4. Отримуєте можливість самостійно захищати свої права, набувши право власності на майно боржника (статті 19, 137, 387 ЦК України).

5. Отримуєте можливість відшкодувати: неустойку, неотримані доходи, нараховані проценти, моральну шкоду, витрати пов’язані зі зверненням до суду.

 

ОТЖЕ, ВИСНОВКИ РОБІТЬ САМІ, ЧИ СПРОМОЖНІ МИ ВИРІШИТИ ВАШУ ПРОБЛЕМУ ЧИ НІ.